İşte 28 şampiyonluğun tarihçesi

28 şampiyonluğumuzun tescili için atılan ilk adım olarak nitelendirebileceğimiz bu içeriğin geniş kitlelere ulaşarak, tüm sporseverlerin aydınlatılması büyük önem taşımaktadır.
Bilindiği gibi TFF tarafından tanınan ve yıldız sıralamasına dahil edilen şampiyonluklar hesaplanırken 1959 yılı öncesi Türkiye Şampiyonlukları dikkate alınmamakta, böylece söz konusu dönemde alınan kupalar, sağlanan başarılar, adını tarihe yazdırmış efsane futbolcular görmezden gelinmektedir. Bu durum yalnızca Fenerbahçemiz’e değil, söz konusu dönemde mücadele veren tüm kulüplere ve sahalara terlerini akıtan tüm sporculara yapılmış büyük bir haksızlıktır.

Kulübümüz, bu haksızlığın giderilmesi için önemli çalışmalar yapmaktadır. Kulübümüz tarafından oluşturulan ve linki aşağıda yer alan sayfada, konu hakkında geniş çaplı, bilgilendirici bir içeriği bulabilirsiniz. 28 şampiyonluğumuzun tescili için atılan ilk adım olarak nitelendirebileceğimiz bu içeriğin geniş kitlelere ulaşarak, tüm sporseverlerin aydınlatılması büyük önem taşımaktadır.

Sarı Lacivert Derneği olarak bu büyük haksızlığın giderilmesi yolunda atılacak tüm adımlarda kulübümüzün yanında olacağımızı belirtir, konuya ilgi ve desteğinizi rica ederiz.

İlgili içeriğe ulaşmak için tıklayınız:

https://www.fenerbahce.org/futbolda-turkiye-sampiyonluklarimiz/?fbclid=IwAR1HEijk2gUNGJNU7tURV_o6Od308QMJm3H3avzSHqlzyGJQL4nfxkmfhW4