Şampiyonluklara ambargo koyacağımıza inanıyoruz

Eyüp Aratay yazdı...
2018-19 sezonunu, olabilecek en iyi yerde tamamlayıp, yeni sezondan itibaren şampiyonluklara yıllarca ambargo koyacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu geçiş sürecinde bize düşen görev, hem Dernek Tüzüğümüzün hem de Fenerbahçe taraftarlığının gerektirdiği gibi, takımımızı sonuna kadar desteklemek, birlikten beraberlikten ödün vermemek, takımımızı olumlu yönde motive etmek olacaktır.

Dergimizin yeni bir sayısında daha sizlerle beraberiz.

2018 yılını Derneğimiz açısından kısaca bir değerlendirecek olursak, bu yıl yeni Dernek Merkezimizin faaliyete geçmesiyle anacağımız bir yıl olacak. Derneğimiz kendisine yaraşır yeni binasına, üyelerimiz de sadece maç önlerinde veya maç sırasında vakit geçireceği bir alana değil, her an uğrayabilecekleri, yemek yiyebilecekleri hatta misafirlerini ağırlayabilecekleri bir alana kavuşmuş oldu.

Geçen süre zarfında üyelerimizin birbirleriyle daha çok vakit geçirmeleri, aidiyetlik duygularını daha arttırmak amacıyla bir takım etkinliler düzenledik. Yeni binamızda yöneticilerimiz üyelerle gruplar halinde buluştu, Derneğimizle ilgili çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Derneğimizde düzenlediğimiz baloyla hep birlikte kutladık. Yeni yılı yine derneğimizde coşkulu bir etkinlikle karşıladık. Topuk Yaylası tesislerimize gezi düzenledik. Geniş bir katılımla Mali Genel Kurulumuzu yaptık. Bu arada içinden geçtiğimiz ekonomik konjonktürün derneğimizin finansal durumuna etkisini minimuma indirmek için de çeşitli önlemler aldık.

2019 yılında da benzer etkinlikleri fazlasıyla düzenlemeye devam edeceğiz. Bu süreçte dernek faaliyetlerine üyelerimizin en yüksek oranda katılımı büyük önem taşıyor. Dernek merkezimizin ziyareti başta olmak üzere etkinliklere katılım konusunda üyelerimizin hassasiyetini rica ediyoruz.

2018 Fenerbahçemiz’in futbol takımı için pek de parlak geçmedi maalesef. Ancak yılın ortasında atılan yeniden yapılanmaya yönelik adımların orta ve uzun vadede etkilerini olumlu bir şekilde göstereceğine olan inancımız tam. 2018-19 sezonunu, olabilecek en iyi yerde tamamlayıp, yeni sezondan itibaren şampiyonluklara yıllarca ambargo koyacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu geçiş sürecinde bize düşen görev, hem Dernek Tüzüğümüzün hem de Fenerbahçe taraftarlığının gerektirdiği gibi, takımımızı sonuna kadar desteklemek, birlikten beraberlikten ödün vermemek, takımımızı olumlu yönde motive etmek olacaktır.